O nás

Náš Muránsky salaš sme začali budovať  v túžbe po tradičných slovenských ovčích produktoch v najvyššej kvalite. Napriek záplave rôznych výrobkov, ktoré nám ponúkajú rôzni obchodníci, je stále mimoriadne ťažké získať kvalitné a poctivé výrobky. Dali sme si za cieľ zabezpečiť pre svoje rodiny, našich priateľov a známych ovčie produkty, pri výrobe ktorých sa v snahe o čo najnižšiu cenu nebude pristupovať ku kompromisom vo výrobných postupoch, kvalite a zložení. Chceme mať ovčí syr, ktorý je skutočne vyrobený zo 100% ovčieho mlieka. Chceme mať údený syr, ktorý je údený tradičným, originálnym spôsobom s využitím skutočného dreva. Jednoducho, chceli sme mať salašnícke produkty, ktoré sú vyrobené na skutočnom salaši a nie vo fabrike.

Nechceli sme a ani nechceme znevažovať potravinársku veľkovýrobu. Určite má svoje miesto i svojich zákazníkov. My však chceme mať možnosť konzumovať potraviny, ktoré majú tradičnú chuť a kvalitu, tak ako ich po stáročia mali k dispozícii naši predkovia. Radi by sme mali k dispozícii ovčie produkty z mlieka oviec pasúcich sa na pasienkoch, ktoré poznáme. O to lepšie, že ide o jedny z najkrajších pasienkov na Slovensku. Na okraji Národného parku Muránska planina, s priamym výhľadom na Muránsky hrad a Kráľovú hoľu. Bez chemických postrekov, bez blízkosti priemyselných tovární. V čistej a nádhernej prírode v srdci Slovenska.

Vážime si ľudskú prácu a námahu, ktorá je nevyhnutná k produkcii skutočne kvalitných tradičných výrobkov z ovčieho mlieka. Vieme, že ak chceme mať najvyššiu kvalitu našich výrobkov, nemôžeme robiť kompromisy v starostlivosti o naše ovce ani v technologických postupoch. Preto nie je naším cieľom dosiahnuť čo najnižšiu cenu na úkor tohto nášho cieľa. Keďže my sami sme prvými a najnáročnejším spotrebiteľmi, chceme dosiahnuť najvyššiu kvalitu a úroveň.

Bohatstvo našich pasienkov

Dnes už vieme, že sme sa pustili do budovania diela, ktoré je zmysluplné a okrem nás môže osloviť i ďalších spotrebiteľov, ktorí hľadajú rovnakú kvalitu ako my. Preto sme sa rozhodli ponúknuť naše výrobky aj ďalším konzumentom. Veríme, že Vám budu chutiť rovnako ako nám.

Ak vás cesty zavedú do oblasti Muránskej planiny, príďte sa pozrieť aj k nám. Uvidíte, že miesto, kde žijú naše ovečky je skutočne zázračné. Nádherná príroda, úžasná scenéria, čistá voda i vzduch. Príjemný a upokojujúci zvuk zvoncov našich oviec. Raj na Slovensku, odkiaľ aj syr nemôže byť iný, ako výnimočný!